Мототрактор або мінітрактор: в чому різниця і який краще для господарства

Мінітрактори і мототрактора часто плутають або зовсім вважають ці терміни синонімами. Це не дивує: обидва види машин компактні і багатофункціональні, зручні для домашнього господарства. Однак різниця між ними є не тільки в назві, але і технічні характеристики. Розберемося детальніше у відмінностях, щоб зрозуміти, який тип машин краще підійде для робіт на присадибній господарстві.

Міні або мото: в чому різниця

Сучасна компактна техніка істотно полегшує побут жителям приватних володінь і фермерам. Міні- і мототрактора використовуються для виконання самих різних робіт: збирання врожаю, заготівлі кормів, обробітку грунту, транспортування невеликих вантажів тощо. Однак, функціональність у них відрізняється, що зумовлено різницею в технічних характеристиках.

Мінітрактор є мініатюру звичайного трактора як зовні, так і з технічного виконання. Потужність у цих машин може досягати 40-50 л. с., вони легко впораються з обробкою ділянок площею до 20 га. Найчастіше їх оснащують дизельними моторами, але також на деяких моделях встановлений бензиновий двигун.

Функціональність розширюється за допомогою навісного обладнання: граблів, плуга, причепа, роторної коси та ін. Випускаються вони в асортименті моделей, в інтернет-магазині https://minitraktor.com.ua/ua/minitraktori/filter/ можна купити китайський мінітрактор або вибрати машину європейських брендів.

Якщо потрібна машина простіше і дешевше, то варто придивитися до мототехніки. Відрізнити її можна за способом кріплення ріжучого блоку — він встановлюється спереду. В цілому, мототрактор — це майже той же мотоблок, вдосконалений навішуванням.

Принципові відмінності

Серед відмінностей, за якими простіше класифікувати компактну тракторну техніку, можна виділити:

  1. Потужність мотора. У мотомашін — до 24 к. с., у міні — до 50 к. с.
  2. Кількість циліндрів. У перших — 1, а у другому — 2-4.
  3. Привід. У перших він на одну вісь, при необхідності можна переробити. Другі випускаються в основному з повним приводом.
  4. Трансмісія. У мототракторах передача крутного моменту здійснюється за допомогою клинопасової передачі, а минимашин укомплектовані карданним валом.
  5. Рама. У міні-тракторів вона посилена, за рахунок чого їх можна залучати до різних польових робіт: оранці, посіву та ін.

На завершення варто зазначити, що на мототехніку не ставлять противаги. Їх рама не розрахована на подібні навантаження.

Особливості вибору

Вибираючи, що купити — міні-або мототехніку для робіт по господарству, в першу чергу орієнтуватися потрібно на умови її експлуатації і власні вимоги до функцій машин. Основними критеріями, які потрібно врахувати при виборі, є:

  • розмір ділянки. На площах до 10 га — вистачить і мотомашін, а ось якщо угіддя більше, то варто придивитися до мініатюрним тракторів;
  • рельєф місцевості. Для неоднорідних грунтів або робіт на садових ділянках краще вибирати мототрактора, міні — менш маневрені, чому насилу справляються з роботою біля кущів і дерев;
  • обслуговування. Мото — доступніші і простіше в ремонті, легше знайти запчастини.

Обов’язково варто взяти до уваги ціну на техніку. Мотомашіни дешевше і доступніше в ремонті, проте вони досить обмежені у функціональності і програють в потужності. Міні — дорожче, але зате ви отримуєте майже повноцінний трактор, тільки більш компактних розмірів.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости