Нові і незвичайні види туризму

Сфера туризму розвивається, з кожним роком з’являються все нові види туризму. В даний час можна виділити наступні нові види туризму:

Шопінг-туризм. Вперше даний вид туризму з’явився на початку 90-х рр. XX ст., Коли люди почали їздити за одягом і дрібничками в інші регіони і міста. В даний час шопінг-тури придбали нову спрямованість. Ще кілька років тому пропонувалися безкоштовні путівки до Греції, якщо турист зобов’язувався придбати в даній країні шубу (шуб-тури). Однак ціна шуб була такою, що покривала і вартість харчування, і проживання.

Медичний туризм. Передбачає реабілітацію та проходження курсу лікування в клініках від певних захворювань. Ізраїль має в своєму розпорядженні клініками, в яких лікують рак. У Таїланді існують технології, які дозволяють виростити деякі втрачені органи прямо на тілі пацієнта (наприклад, ділянки шкіри, повіки). У Німеччині виробляють високоякісні порожнинні операції, в Литва — пластичні операції. На Україні дешево і якісно лікують зуби і т.п.

Селфі-туризм. Став популярний з розвитком інформаційних технологій, появою телефонів з фронтальними камерами, селф-технологіями. Даний вид туризм має на увазі можливість зробити фотографію себе на тлі різних пам’яток.

Незважаючи на той факт, що багато сміються над цим модним рухом, популярність цього виду туризму з кожним днем зростає. Причому з кожним роком з метою зробити Селфі подорожує все більше туристів старшого віку. Популярними місцями відвідування в рамках даного виду туризму є Франція, Англія, Німеччина, США, Азія.

Туризм з метою досягнення рекорду. Такі подорожі здійснюють туристи, які все частіше подорожують з метою побити рекорд з книги Гіннеса. Наприклад, найстарішим мандрівником став 106-річний японець. Різноманітні екстремальні та авторські тури — на сайті https://planb.ua/ru/.

Кінотуризм. Згідно з соціологічними дослідженнями, приблизно 40% туристів мріють побувати в тих місцях, де проходять зйомки відомих кінофільмів. Шанувальники готові витратити значну суму грошових коштів для того, щоб подивитися на місця, пов’язані зі зйомками улюблених серіалів, культові автомобілі і ресторани, готелі, які фігурують в популярних фільмах і т.п.

Найпопулярнішим напрямком є Нью-Йорк, де знята величезна кількість сюжетів. Популярністю користується також Нова Зеландія, яка знаменита зйомками культової трилогії «Володаря кілець», шанувальники якої є у всьому світі.

Фестивальний туризм. Дедалі популярнішими стають туристичні подорожі на популярні фестивалі. Така поїздка зазвичай займає нетривалий час, але запам’ятовується на все життя. Наприклад, популярністю користуються карнавали в Ріо-де-Жанейро, Венеції, свято пива в Німеччині Октоберфест, фестиваль квітів у Голландії, свято кіно в Каннах і т.п.

Гастрономічні тури. Популярністю користуються подорожі не тільки з метою аналізу гастрономічних уподобань, а й вивчення місцевих пам’яток. Туристи привозять з поїздки цікаві рецепти і знання, адже несмачних кухонь не буває, існують страви на любителя.

Індустріальний туризм. Мета даного туризму — вивчення міського простору, міських архітектурних будівель, споруд.

Окремий підвид даного туризму — атомний, зокрема, передбачає відвідування Чорнобильської АЕС і покинутого міста атомників Прип’яті. Деякі шанувальники атомного туризму також люблять приїжджати до Хіросіми і Нагасакі.

Тематичний туризм. Наприклад, популярним видом туризму є літературний, особливо чинять по місцях сюжетів улюблених книг.

Аномальний туризм. Даний вид туризму створений для любителів містики, припускаючи відвідування кладовищ, аномальних місць, місць великих катастроф.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости