Особливості камеральної перевірки

Попереду нас чекає 4-ий квартал 2020 року. Останній шанс інспекторів ФНС в цьому році дособрать не зібрав.

Час йде, «правила гри» змінюються, додаються нові екстремальні умови. Найсвіжіший приклад — це глобальна пандемія і її супутниця — самоізоляція. Крім цього, немає сумнівів, що податкові інспектори, так само як і ви, читають аналогічні чек-листи. Тому вони можуть знати ваші слабкі місця. І вам залишається готуватися і оновлювати інформацію про податкові перевірки.

Види перевірок: камеральні та виїзні, допит в податковій.

Камералка — це регулярне явище. Її проводять інспектори для дотримання законодавства про податки і збори на основі податкової декларації та документів, які платник податків самостійно здала в податкову інспекцію, а також документів, які є у податкового органу.

В результаті невдалої камеральної перевірки перед вами може замаячити виїзна перевірка або допит в податковій.

На допит можна прийти і з адвокатом. А ось посилати адвоката замість себе не можна. Дізнатись більше про те, чим допоможе при камеральной проверке юрист — за посиланням.

Виїзна податкова перевірка проводиться на території (у приміщенні) платника податків, але в тому випадку, якщо платник податків не може надати приміщення для проведення виїзної перевірки, вона проводиться за місцем знаходження податкового органу.

Аутсорсинг без проблем

Деякі причини виїзної перевірки

Програма «АСК ПДВ-2» показує все розриви по ПДВ. Якщо ви оптимізуєте ПДВ неправильно або у вас ненадійні (хоча б з точки зору ФНС) контрагенти, є ризик, що в ланцюжку хтось «зіллється». Наприклад, не надасть звітність в податкову, і на вас звалиться необхідність доводити, що ви-то вже, як там не є, відповідальний платник податків.

Податківці можуть помітити явні ознаки дроблення:

  1. загальні засновники, керівник і головбух;
  2. робота на загальній території, використання одного телефонного номера і сайту;
  3. загальні контрагенти;
  4. здача бухгалтерської та податкової звітності з однієї IP-адреси;
  5. обслуговування групи компаній в одному банку;
  6. надійшла скарга до податкової від співробітників і клієнтів. Останнім часом податкова активно рекламує необхідність білої зарплати і контроль чеків онлайн-каси.

Отримання субсидії або кредиту на відновлення діяльності в період пандемії. Отримали пільгу? А ми зараз прийдемо і перевіримо — чи гідні ви цього. Скільки у вас працевлаштованих співробітників? Чи справді ви працюєте по потерпілому КВЕД?

Будь-які організації, в тому числі і аутсорсингові, можуть стати об’єктом перевірки. Для бухгалтера-аутсорсера підготовка клієнтів до податкових перевірок — це не тільки рядок з прайсу.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости