Оцінка житла: як робиться і від чого залежить?

Безумовно, людині без досвіду роботи в сфері нерухомості врахувати всі аспекти непросто, тому мало кому з власників вдається уникнути помилки при самостійній оцінці.

Ріелтор ж може дати точну оцінку житла. Похибка складе при цьому +/- 50 тис. гривень. Крім того, відстежуючи всі виникаючі на ринку нерухомості тенденції і знаючи прогнози, фахівець https://baysan-ocenka.kz/ocenka-doma може підказати власнику, як правильно скоригувати продажну вартість житла, — наприклад, в більшу сторону, якщо ціни на нерухомість ростуть, а активність покупців залишається на досить високому рівні. Або в меншу — в тому випадку, коли попит падає.

Які чинники впливають на вартість нерухомості?

Основний фактор — місце розташування.

Ще один найбільш значимий критерій — загальна площа.

У плюси потрібно додати наявність балкона або лоджії, доглянутість під’їзду, наявність консьєржа, велику площу кухні, приємний вигляд з вікон.

Нижча ціна буде для об’єктів на крайніх поверхах, з вікнами на козирок, в будинку з високим відсотком зносу, з неакуратним під’їздом і непривабливим видом з вікон.

Доведеться зробити додаткову знижку, якщо покупцеві доведеться чекати оформлення договору купівлі-продажу понад місяць — наприклад при оформленні складної альтернативної угоди (роз’їзд на кілька площ, наявність неповнолітніх власників).

Безумовно, на ціну впливає і «чистота» документів — чи все в порядку з точки зору юридичної складової.

Для здійснення купівлі-продажу квартири в 2020 році необхідно виконання наступних вимог:

  1. квартира повинна складатися на кадастровому обліку і мати унікальний кадастровий номер, не всі квартири пройшли кадастровий облік
  2. права на квартиру повинні бути зареєстровані і про це повинен бути зроблений запис в ЕГРН.Едінственним доказом зареєстрованого права власності є наявність запису про це в Єдиному державному реєстрі нерухомості. Свідоцтво про державну реєстрацію скасовано. Знаходяться на руках власників свідоцтва є умовно-достовірними і відомості в них можуть не відповідати ЕГРН.

Для отримання достовірних відомостей про об’єкт необхідно отримати свіжу виписку з ЕГРН.Теперь покупець нерухомості визнається добросовісним набувачем, якщо він покладався на дані з Єдиного державного реєстру нерухомості і переконається у відсутності обмежень прав продавця.

При оформленні купівлі продажу нерухомості може виникнути маса нюансів, тому якщо немає досвіду в проведенні операцій, то краще звернутися до професіоналів.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости