Практична користь соломи

Солома — сільськогосподарський побічний продукт, сухий, що доставляється з зернових заводів, після того, як зерно і полова були видалені. Солома становить приблизно половину врожаю зернових культур, таких як ячмінь, овес, рис, жито і пшениця. У її є багато областей використання, включаючи паливо, підстилку для худоби і фураж, покриття з соломи і створення кошиків.

Використання

Поточне і історичне використання соломи включає:

Корм

Солома може вживатися як частина раціону в якості грубої їжі для рогатої худоби або коней, а також дрібної рогатої худоби.

Солома в раціоні кіз та овець

Прийнято вважати, що кози та вівці — невибагливі і невимогливі в годуванні тварини, яка здатні харчуватися мало не тирсою. В деякій мірі, це вірно. Багатокамерний шлунок кози та вівці містить в собі особливі бактерії, які прекрасно справляються з грубим кормом — соломою (придбати яку можна на сайті https://alfalfa-group.com/en/bales-of-hay-for-sale) або гілками, витягуючи з них користь. Але, все ж, щоб тварина отримувало всі необхідні організму речовини, її раціону слід приділяти особливу увагу.

Чим годують кіз та овець взимку

Для повноцінної годівлі кіз та овець, твариннику слід заготовити на зиму такі корми: сіно (солому, віники); овочі; зерно; вітаміни.

Сіно

Грубий корм — основа харчування жуйного худоби, до якого і відноситься коза. Для однієї дорослої кози заготовляють або купують сіно з розрахунку 3-4 кг в день. При розрахунку необхідної кількості сіна, потрібно враховувати природні втрати корму (подмокло, попсували миші, викинули під ноги тварини). На втрати закладають не менше 30% від розрахункового обсягу сіна. Для кіз та овець підходить будь-яке якісне сіно. Але найкращим вважається бобово-злакова (овес + люцерна, вогнище + еспарцет) і лугове різнотрав’я. Зберігати корм необхідно під навісом, щоб уберегти від намокання. Якщо заготовити сіна в потрібній кількості не вийшло, частина його можна замінити соломою і віниками.

Солома

Підходить для годування овець і кіз ячмінна і вівсяна солома. Вона досить м’яка, на стеблах є багато ніжних листочків. Тварини їдять цей корм охоче. Щоб підвищити поживність соломи, її подрібнюють до 5-7 см, пересипають висівками, жомом буряка, і заливають гарячою водою. Суміш настоюють 8-10 ч, після згодовують худобі.

Віники

Влітку, в саду (під час обрізання плодових дерев) і в лісі, можна заготовити віники для своїх підопічних. Добреоблиствені пагони яблуні, груші, клена, берези, дуба і липи, пов’язують в пучки, товщиною до 10 см. Віники висушують в тіні і зберігають в сухому місці. У день тварині видають по 2-3 віника.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости