Принципи інвестування у нерухомість: ризики, диверсифікація, терміни

Досвідчені інвестори знають, що ризики, диверсифікація та час є найважливішими параметрами при плануванні угоди. З купівлею нерухомості для подальшого перепродажу або здачі в оренду ці принципи теж працюють. Коротко позначимо їх.

Диверсифікуйте

Розподіляйте свій капітал у різні інструменти. Нерухомість, точніше інвестиційна нерухомість – один із цих інструментів. Він може бути основним, а можливо додатковим. Багато хто часто використовують нерухомість як захисний інструмент, подушку безпеки. Будинок біля моря або квартиру в центрі міста завжди можна здати або продати, а в разі чого жити самому або подарувати родичам.

Вважайте ризики

Навіть із такою зрозумілою історією як нерухомість можуть статися форс-мажори. І сезонні коливання цін тут не найстрашніше. Набагато небезпечніше — фізична втрата об’єкта, псування майна. Хороша новина у тому, що на цей випадок є страховка. Не полінуйтеся застрахувати нерухомість: більшість страховок сьогодні повністю покривають усі витрати у разі пожежі, повеней, пограбувань та інших бід. Ціна питання смішна – до кількох тисяч рублів на рік.

Плануйте заздалегідь

За будь-яких інвестицій, у тому числі на ринку нерухомості, важливо заздалегідь думати про час, який буде витрачено на угоду. Який у вас обрій планування? Якщо йдеться про короткі терміни до одного року – нерухомість, швидше за все, не для вас. Ринок житлової та комерційної нерухомості це історія в довгу: від двох-трьох років до кількох десятиліть.

Таким чином, говорити про якісні інвестиції в нерухомість можна, якщо у вас є вільний капітал з обрієм планування в кілька років. У цьому випадку нерухомість стане чудовою опорою у збереженні та примноженні грошей.

Найголовніше при виборі нерухомості для інвестицій

Об’єкт нерухомості має бути ліквідним. Тобто його можна легко купити та легко продати. Тому найголовніше у виборі квартири, землі, будинку чи комерційного приміщення це локація.

Розташування нерухомості та якість локації найсильніше впливають на вартість. Ремонт можна змінити: поміняти підлогу та пофарбувати стіни не проблема. А ось переробити місто, район, поверх, вид із вікна — це проблема.

Саме тому на перший план виходить розташування житла. Не варто купувати дешеву квартиру із дорогим ремонтом на околиці міста. Краще взяти квартиру з простіше ремонтом, але в хорошому районі.

Ще один важливий чинник — перспективи розвитку району (можна вивчити Генплан розвитку території, плани будівництва транспорту, інфраструктури). Потрібно брати до уваги конкуренцію: наприклад, нові будинки в районах, що розвиваються, подорожчають сильніше і швидше.

Коментарі закриті.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости