Робота за кордоном: плюси і мінуси

Не секрет, що багато жителів країн СНД мріють працювати за кордоном. Там цінуються наші фахівці: інженери, програмісти, лікарі. Життя в іншій країні видається чудовою казкою: величезна зарплата, кар’єра, висока посада, можливість подивитися світ. Але є в цьому не тільки плюси, а й мінуси. Які саме, давайте розглянемо в цій статті.

До речі, компания Goodzon може допомогти вам з працевлаштуванням легко та просто!

Плюси:

1. Велика зарплата. Так, за кордоном дійсно люди більше отримують. Наприклад, мінімальна зарплата в Німеччині — 400 євро. Люди можуть дозволити собі добре харчуватися, платити за комунальні послуги, подорожувати, купити машину, відкласти частину грошей.

2. Успішна кар’єра, нові знайомства. Працюючи за кордоном — це гарна можливість побудувати кар’єру, набути досвіду і знайти нових друзів.

3. Вивчення мови. Кожен день спілкуючись з носіями мови, ви набагато швидше вивчите іноземну мову, ніж навчаючись за підручниками або на курсах.

4. Можливість познайомитися з іншою культурою. Ви зможете краще пізнати іншу культуру, традиції і звичаї. Вони можуть здатися незвичайними, дивними, але їх потрібно поважати.

5. Подорожі. Працюючи за кордоном, ви зможете подорожувати, подивитися світ, побачити інші міста та країни.

Мінуси:

1. Робочі труднощі. Інша країна — інші порядки. Вимоги на роботі там жорсткіші, ніж на батьківщині.

2. Ностальгія. Люди, що живуть за кордоном дуже нудьгують за родичами, друзями, рідним містом. Звичайно, зараз є інтернет, скайп, телефон, але це не замінить живого спілкування.

3. Некваліфікована робота. Не варто думати, що вам відразу запропонують хорошу посаду. Наші співвітчизники працюють нянями, гувернантками, на зборі врожаю. Коли моя подруга Лариса поїхала до Англії, то з вищою філологічною освітою вона влаштувалася в пральню. І тільки через кілька років стала менеджером на фірмі.

4. Дорога життя. Вартість продуктів і проживання за кордоном вище в кілька разів. А ще за кордоном дуже дорогі медичні послуги. Так, зарплата вище, але і ціни теж.

5. Інший клімат. Перший час потрібно буде адаптуватися до нового клімату. А це може не найкращим чином позначитися на здоров’ї.

Перш ніж прийняти рішення, зважте всі «за» і «проти» роботи і життя за кордоном. Порадьтеся з рідними і друзями, почитайте думки «бувалих» на форумах. У будь-якому випадку, ви завжди зможете повернутися! Рішення за вами!

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости