Що таке інвестиції: основні поняття

Коли у нас немає вільних фінансів, слово «інвестиції» викликає тільки усмішку. А як тільки нам вдається зібрати хоч трохи пристойну суму, ми починаємо ставитися до інвестицій зовсім по іншому. Сьогодні ми вирішили розібратися в тому, що ж таке інвестиції насправді — просто модне слово, яким виманюють гроші з кишені громадян, чи реальна можливість додаткового доходу?

Що таке інвестиції?

Інвестиції можуть означати депозит в банку або здачу майна в оренду. Іншими словами, інвестиції — це вкладення власних коштів куди-небудь з метою отримання матеріальної вигоди. Гроші працюють на те, щоб принести ще більше грошей.

Термін інвестицій визначається часовим проміжком, по закінченні якого повинна бути досягнута поставлена ​​мета. Для скорочення терміну інвестування необхідний великий обсяг вкладень і висока прибутковість.

Цілі інвестування

Інвестування коштів необхідно для того, щоб:

 1. Створити собі фінансову подушку безпеки, щоб бути спокійним на випадок непередбачених витрат, що завдають удару стабільності. Кожна людина сама визначає розмір подушки, необхідної йому для комфорту і спокою;
 2. Збільшити свій добробут. Грошей завжди мало, адже зі зростанням доходу зростають і потреби людини. Прагнення до комфортного життя — нормальне бажання, тому необхідно вчитися грамотно розпоряджатися своїм доходом.

Якщо вас цікавить інвестування, то радимо перейти за посиланням https://jkr.co/about, не гаючи часу.

Об’єкт і суб’єкт інвестицій

Інвестиційний простір складається з:

 1. суб’єктів інвестицій — фізичних і юридичних осіб (інвесторів, фондів, компаній, що управляють);
 2. об’єктів інвестицій — об’єкти, що несуть матеріальну або іншу вигоду (цінні папери, валюта, частка в бізнесі).

Об’єм інвестицій

Обсягом інвестицій називають засоби, які суб’єкт інвестиційного простору вкладає в справу. На початковому етапі інвестування обсяг невеликий, тут головну роль відіграє регулярність. Наприклад — з кожної заробітної плати ви відкладаєте по 3 тис. Руб. Сума невелика, але ви робите це кожен місяць, завдяки чому ваш дохід зростає.

Види і форми інвестицій

Класифікація інвестицій досить різноманітна. Пропоную розглянути тільки основні типи і форми.

Залежно від типу об’єкта:

 1. реальне інвестування, коли кошти вливаються в уже функціонує виробництво — наприклад, оновлення автопарку в таксі;
 2. фінансове інвестування — робота з фінансовими інструментами (покупка валюти, цінних паперів);
 3. спекулятивне, коли інвестування направлено на об’єкти, перспективні саме в даний момент (вкладення в акцію, чия цінність зростає зараз);
 4. венчурне інвестування — вид, який широко поширений на заході. Це свого роду лотерея, прибуток можна отримати в тому випадку, якщо проєкт «вигорить».

Залежно від терміну інвестування:

 • короткострокові інвестиції, термін до року;
 • середньострокові — від 1 року до 5 років. Інвестору доводиться терпляче чекати, але він має можливість наочно бачити збільшення прибутку;
 • довгострокові інвестиції розраховані на довгі роки (від 5 і більше років). До такого інвестування відносяться фінансові інструменти (десятирічні облігації).

Інвестування може відрізнятися і за формою власності — виділяють приватні, корпоративні, іноземні і змішані форми інвестування.

Прибутковість інвестицій завжди тісно пов’язана з ризиками. Якщо не хочете ризикувати, покладіть гроші в банк під відсотки — прибуток буде невисока, але ризики зведуться до мінімуму. Всім вдалих фінансових рішень!

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости