Вибираємо автолампи

Лампи бувають наступних типів:

 1. Класичні — з ниткою розжарювання. Це автолампи H4 які бувають двох видів -1) стандартні (більш бюджетні), з підвищеним експлуатаційним ресурсом, зі збільшеним светопотока, з поліпшеним візуальним ефектом і 2) всепогодного типу.
 2. Галогенні — практичний, в порівнянні з лампою розжарювання варіант, так як всередині колби не осідали частки вольфраму, фари не затуманюються, а колірна температура галогенок (2700-3000 за Кельвіном) краще сприймається зором.
 3. Ксенонові — в порівнянні з галогеновими лампочками їх колірна температура ще вище, а значить, ксенонове світло видно ще краще. Але є недолік — велике споживання електроенергії.
 4. Біксенонові — те саме, що і ксенонове освітлення, але при цьому такі лампи можуть працювати в режимі ближнього і дальнього світла.
 5. Світлодіодні — володіють тими ж самими перевагами, що і світлодіодні лампи для освітлення приміщень; міцні, екологічні, довго працюють і споживають мало електроенергії. Серед недоліків називають меншу дальність світлового пучка і розсіювання в порівнянні з ксеноном, а також більш високу ціну, ніж на інші аналоги.

Тип автоламп вказано на колбі, цоколі й упаковці.

На сьогоднішній день на сайті avtosvet-ua.com найбільш популярні 3 види ламп:

 • Галогенні — наприклад галогенні лампи 12 v забезпечують більш рівномірний розподіл світла, оскільки мають спіраль меншого розміру, ніж моделі зі стандартним напругою (220 В)
 • Ксенонові
 • Світлодіодні (LED-лампи)

Термін служби та інші особливості в роботі

Сьогодні термін служби газорозрядних (ксенонових) ламп — приблизно 3000 годин, світлодіодів (LED) — 10 000, а новітніх органічних світлодіодів (OLED) — цілих 30 000 годин.
Що стосується служби галогенних ламп зі стандартним світловим потоком — приблизно 600-700 годин. Він багато в чому залежить від напруги бортової мережі. Оптимальний показник — 13,2 В. Якщо він перевищується хоча б на 5%, то це може негативно вплинути на термін служби. І з точністю до навпаки — якщо рівень напруги знижується на 5%, то яка відслужила вже все в порядку, але інтенсивність світлового потоку знижується.

ВАЖЛИВО! Купувати дуже потужні лампи не варто. Це призведе до передчасного виходу з ладу відбивача і, як наслідок, заміни всієї фари.

Інші параметри, важливі для вибору

Вибирати лампочки для фар потрібно в залежності не тільки від принципу роботи і конструкції, але також від наступних параметрів:

 • Марка, модель, рік випуску і об’єм двигуна машини
 • Призначення фари — для противотуманок краще брати лампи от 3000 до 3500 до, а для звичайних — від 4000 до 6 000 К
 • Напруга бортової мережі
 • Потужність самої лампи
 • Зазвичайна температура
 • Тип цоколя і розмір гнізд (якщо конструкція фари розрахована на лампу чітко визначеного типу, то ні в якому разі не можна намагатися вставити на місце галогенною лампи світлодіодну)

Що стосується цоколів, то їх маркування наступне:

А — Автомобільна лампа звичайна
АМН — мініатюрна
АС — Софітні
АКГ — кварцова
Т — цокольна мініатюрна
R — оптика з металевим цоколем
R2 — з колбою, діаметром більше 40 мм
P — 15 мм цоколь і колба до 26,5 мм
SV (C) — Софітні, цоколі є на обох кінцях (як правило, для підсвічування номерів)
BA — штифтова конструкція з разносімметрічнимі штифтами
BAY — аналогічно (див.вище), але 1 штифт зміщується по висоті
BAZ — аналогічно (див.вище), але 1 штифт зміщується по висоті і радіусу
W — скляний цоколь

Правильно підібраний автосвет важливий для будь-якого авто. І вибирати його варто як на основі сумісності з автомобілем, так і за якістю. Завжди пам’ятайте про це, збираючись зробити покупку.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости