Вибираємо котел опалення для дому

Сучасне обладнання для опалення дозволяє в автономному режимі обігрівати будь-які будинки різної площі, виключивши дороге центральне опалення або при неможливості до такого підключитися.
Вибір котла опалення повинен, в першу чергу, спиратися на перспективу його застосування. Основними критеріями для вибору коефіцієнт корисної дії і потужність котла. Саме ці характеристики дозволять забезпечити необхідну кількість тепла для всього будинку. Дешеві малопотужні котли можуть впоратися з виробленням тепла в регіонах, де зимова температура не опускається нижче 10 градусів морозу в будинках невеликої площі. У більш холодних умовах або в будинках великої площі такий котел, в силу своїх обмежених можливостей, не зможе забезпечити нагрів води в системі опалення до необхідної норми. Логічний висновок при виборі котла опалювання не спирайтеся на більш дешеві варіанти. Це приведе вас до даремної витрати ваших фінансів і покупці в майбутньому нового більш потужного опалювального котла. Як то кажуть: «Скупий платить двічі».

Наступним моментом при виборі опалювального котла конструктивна простота або складність монтажу. Прості котли не мають автоматичної системи управління за процесом нагріву, у них відсутня панель управління із забезпечення безпечного автоматичного функціонування всієї системи опалення. За способом монтування опалювальні котли поділяються на підлогові та настінні. Настінні малогабаритні, але з меншою потужністю, достатньою для обігріву лише невеликого одноповерхового будинку. Підлоговий варіант більш габарити, але дозволяє обігріти будинок навіть в три поверхи.

При виборі потрібно виходити і з того, який варіант роботи котла вигідний саме для вас і які радіатори опалення будуть використовуватися.

Газовий котел

Якщо можливість підвести комунікації природного газу придбайте газовий котел. В даний час це блакитне паливо і поширена достатньо широко. Не виключається, що газові котли можуть працювати і від газу в балонах. Досить дешева вартість і доступність даного палива, а також висока тепловіддача таких котлів дозволяє користуватися ними в багатьох регіонах. Варіанти монтажу: настінні і підлогові.

Котел на твердому паливі

При доступному придбанні вугілля або деревини виберіть даний варіант. Вважається, що такі котли відходять у минуле, але завдяки недорогому палива для деяких регіонів, де місцеве паливо поширене і легкодоступною це найперспективніший і вигідне рішення. Таке обладнання автономно і не вимагає підключення електрики. Коефіцієнт КД таких котлів надзвичайно високий і дозволить опалювати будинок будь-якої площі. Недолік лише в тому, що запаси палива потрібно заготовлювати і десь зберігати. деякі санітарні аспекти (бруд від вугілля, сміття від дров) і необхідність «підгодовувати» котел час від часу. Таке обладнання широко затребуване і в наш час. Існує тільки підлоговий вид монтажу.

Електричний котел

Таке обладнання здатне забезпечити теплом будинок будь-якої площі. Електричний котел дозволить дотримуватися оптимальний тепловий режим за заданою програмою. Електронне обладнання регулює самостійну роботу котла, від власників будинку потрібно лише деяка корекція в міру необхідності. Варіант відмінний, але, можливо, і найдорожчий. Чим більше потужність котла, тим вище матеріальні витрати. Настінний і підлоговий варіант монтажу.

Рідкопаливні котли

Працюють на дизельному паливі. Потужності таких котлів і ККД дуже високі. Сучасні дизельні котли обладнуються системою управління, на зразок електричного котла, що дозволяє встановити потрібний температурний режим в залежності від зовнішніх умов. Дані зовнішніх датчиків температури автоматично змінять подачу палива, що дозволить економити його витрата і обмежити нагрівання води в системі. Участь людини полягає лише в деякій корекції обладнання та поповнення ємності дизельним паливом. Підлоговий вид монтажу.

Універсальний котел

Такий варіант дозволяє перейти з одного виду палива на інший в разі дефіциту одного з них. Безсумнівно, що таке обладнання дуже зручно і дозволить підтримувати безперебійне теплопостачання в режимі роботи на будь-якому паливі в міру необхідності.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости