Види і типи камер відеоспостереження — класифікація моделей

Яку вибрати відеокамеру для зовнішнього спостереження: класифікація та важливі функції

Поява приладів із зарядним зв’язком (ПЗС) і недорогих видеопроцессоров зробило широко доступними камери відеоспостереження, які раніше застосовувалися виключно спецслужбами. Відеокамери розрізняються за принципом роботи, технічним характеристикам і конструкції. Різні види камер відеоспостереження дозволяють використовувати їх для роботи в різноманітних системах і сферах застосування.

Види відеокамер за принципом дії

Існує багато відмінностей між різними відеокамерами, але основною відмінністю камер для відеоспостереження є спосіб обробки і передачі відеосигналу. За цією ознакою відеокамери діляться на дві групи:

Аналогові камери

Аналогові відеокамери застосовуються в системах відеоспостереження з середини ХХ століття. Технологія і конструкція пристроїв помітно змінилися, але сам принцип роботи залишився незмінним. Більш детально дізнатись, які пропонує системы безопасности интернет магазин, можна за посиланням.

В аналогових камерах, зображення, пройшовши через об’єктив, фокусується на ПЗС (CCD) матриці. Ця напівпровідникова структура перетворює світлову енергію в електричний заряд.

Далі електричні заряди конвертуються в аналоговий сигнал, який обробляється процесором, посилюється і передається на елементи системи відеоспостереження.

Сигнал транслюється тільки по коаксіальному кабелю, який не допускає передачу відеосигналу на велику відстань через загасання.

Аналогові камери відрізняються наступними позитивними якостями:

  1. висока надійність
  2. Проста установка, підключення та налаштування
  3. Відсутність затримок при трансляції
  4. доступна вартість
  5. AHD пристрої

При цьому дозвіл і інші параметри зображення помітно гірше, ніж у цифрових відеокамер. Сучасні види камер для відеоспостереження включають в себе принципово нові аналогові AHD-пристрої.

Ці відеокамери вдало поєднують в собі переваги аналогових і цифрових технологій і практично вільні від їх недоліків.

У камерах цього типу використовується сенсор з високою роздільною здатністю, який забезпечує передачу зображення у форматі 720р іHD 1080p.

У AHD-камерах використовується прогресивна система шумозаглушення завдяки чому, забезпечується висока якість зображення в умовах слабкого освітлення та інших факторах впливають на якість. Камери, виконані за цією технологією, забезпечують видалення від базового блоку на відстань до 500 метрів без помітного зниження рівня сигналу.

Цифрові камери

Цифрові камери для відеоспостереження працюють на іншому принципі, ніж аналогові камери, хоча первинне формування сигналу відбувається точно так само. Світло пройшовши через об’єктив, потрапляє на ПЗС матрицю. Далі відеосигнал перетворюється в цифрову форму за допомогою аналого-цифрового перетворювача і компресує (стискається) в один з прийнятих форматів.

До складу електронної схеми цифрової камери входить процесор, оперативна і постійна пам’ять, мережевий інтерфейс Ethernet.

На відміну від аналогових камер, цифровий пристрій передається не відеосигнал, а потік даних, який може транслюватися по кабелю «вита пара» безпосередньо в інтернет.

Завдяки технології Рое по цій же лінії може подаватися напруга живлення. Цифрові камери відрізняються високою чутливістю і здатністю.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости