Як вибрати автомобільний компресор

Колеса машини треба періодично підкачувати. Для безпеки водіння в автомобілі повинен бути компресор — електромеханічний пристрій, за допомогою якого підвищують тиск повітря в шинах коліс.

Прилад полегшує і прискорює цей процес, позбавляє від необхідності самостійно накачувати шини насосом.

Які бувають види компресорів

Існує два види автомобільних компресорів: поршневі і мембранні. На вигляд вони схожі, але складаються з різних деталей.

У поршневому компресорі повітря виробляється за допомогою поршня — деталі, яка рухається в одній площині всередині циліндра. Апарат працює, поки тиск не підніметься, потім автоматично відключається і знову почне працювати, коли тиск опуститься. Таким чином компресор не перегрівається. Прилад підходить для вантажних і легкових автомобілів.

Другий тип компресора працює за рахунок мембрани — деталі, яка рухається як поршень. Вона зроблена з гуми. Мембрану кріплять до робочої поверхні циліндра. На відміну від поршневого компресора мембранний не вимикається автоматично, коли підвищується тиск. Таким чином, прилад споживає багато енергії і може перегріватися. Більше обладнання можна подивитись тут: каталог festo.

На які характеристики треба дивитися

При виборі компресора дивляться на два основні показники: швидкість і продуктивність приладу.

Параметр продуктивності компресора визначає, який обсяг повітря прилад стискає в одиницю часу. Показник позначається літерами в хвилину. Для великих шин потрібно компресор з високим параметром продуктивності.

Від швидкості роботи приладу, тобто від продуктивності компресора, залежить час, який знадобиться, щоб накачати колесо. Чим менше цей показник, тим довше треба буде чекати.

  1. До 40 л / хв
  2. До 40 л / хв
  3. Від 40 до 80 л / хв
  4. Від 40 до 80 л / хв
  5. Від 80 л / хв
  6. Від 80 л / хв

Яким манометром оснащений

На компресорі встановлений манометр — прилад, за допомогою якого відстежують тиск повітря.

За точністю показника розрізняють аналогові та цифрові манометри.

Цифрові пристрої показують тиск на електронному дисплеї, що дозволяє отримати точні дані. Мінус такого манометра — при занадто низькій або високій температурі на вулиці прилад може давати неправильні показники.

Аналогові манометри показують результат на аналоговою шкалою — по колу розташовані цифри, на які вказує стрілка. Вони менш точні і більш чутливі до вологи, а на металі може утворитися іржа. На відміну від цифрових аналогові працюють при будь-якій температурі.

Манометр розташований на рукояті або на корпусі приладу.

Манометр на ручці зручний, якщо компресор високопродуктивний або якщо потрібно накачати невеликі шини. Тиск повітря змінюється швидко, і процес триває недовго.

Якщо прилад накачує шини довго, зручніше користуватися манометром, який розташований на корпусі приладу. Перепади тиску відбуваються не різко, і не потрібно стежити за ним постійно.

Від чого працює компресор

Компресори для машини працюють від електрики. Їх підключають до прикурювача або акумулятора.

Перший тип працює від автомобільної мережі, тому він середньої потужності. Компресор, який працює від автомобільного акумулятора, могутніше, тому з його допомогою швидко накачують шини.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости