Як вибрати дровокол?

Дровокол — це спеціальний агрегат, призначений для коління дров. Він значно полегшує заготівлю твердого деревного палива на зиму. Для великих господарств це обладнання сьогодні є просто необхідним. Сьогодні виробники пропонують різні види і моделі цього обладнання з істотно різними характеристиками.

Правильний вибір дровокола на сайті comfort-system.com.ua має велике значення для його ефективної експлуатації. Тому необхідно врахувати відразу кілька важливих параметрів.

Конструкція і тип приводу

Конструкція дровокола складається з наступних основних елементів:

 • колун, в якості якого виступає клиновий ніж;
 • направляючий жолоб, в який вкладаються чурки;
 • упор;
 • механізм подачі чурок.

Найбільш складним елементом є механізм подачі, який створює необхідний для коління дров зусилля. Найпоширенішими є гвинтові і гідравлічні механізми. Серед них, в свою чергу, безумовним лідером за своїми характеристиками і за популярністю є гідравлічний механізм.

Привід механізму подачі може здійснюватися від електродвигуна або від двигуна внутрішнього згоряння (дизельного або бензинового). Найбільш популярним моделі дроворуби з електроприводом. Вони максимально прості в експлуатації і вимагають тільки підключення до електромережі: 220 В для побутових моделей і 380 В для професійних моделей. Крім того, електричні дроворуби працюють без токсичних викидів, що дозволяє використовувати їх в приміщенні. Однак далеко не завжди існує можливість підключення верстата до електрики. У таких випадках варто вибрати бензиновий або дизельний дровокол.

Потужність дровокола

Ключовим параметром, який потрібно враховувати, вибираючи дровоколы, є їх потужність. Потужність обладнання виражається в зусиллі розщеплення, яке характеризує те, з якою вагою здійснюється придавливание колоди до колуна. Зусилля розщеплення визначає сферу застосування обладнання. При цьому існує таке поділ:

 • Дроворуби із зусиллям розщеплення до 5 тонн застосовуються для побутових цілей. З їх допомогою можна заготовлювати дрова для печей, камінів, твердопаливних котлів приватного будинку.
 • Дроворуби із зусиллям розщеплення 5-7 тонн призначені для напівпрофесійного застосування. Такі моделі підходять для обслуговування невеликих котелень.
 • Дроворуби із зусиллям розщеплення 7-25 тонн використовується для промислової заготівлі дров. Крім розколювання колод це обладнання також забезпечує можливість їх торцювання.

Також слід враховувати такий показник, як швидкість розколу (швидкість, з якою здійснюється подача гідравлічного поршня). У сучасних моделей вона може становити 4-7,3 метра в секунду. Побутові моделі мають невелику швидкість розколу, а у промислових моделей цей показник приймає максимальні значення.

Розташування і закладка колод

Залежно від способу подачі колод дроворуби поділяються на дві основні категорії — горизонтальні і вертикальні. Також існують моделі універсального типу, в яких може застосовуватися обидва способи подачі.

У дроворуби горизонтального типу закладка колод проводиться відповідно в горизонтальний жолоб. При цьому ніж розташовується збоку. Це оптимальний варіант з точки зору безпеки, оскільки руки оператора захищені від ножа. Горизонтальний спосіб подачі застосовується, головним чином, в моделях побутового типу.

У вертикальних дроворуби розколює колоди встановлюється вертикально. При цьому ніж розташований зверху і штовхається на колоду. Ця конструкція характеризується більш високим ККД. При цьому велике значення має дотримання техніки безпеки. У зв’язку з цим моделі цього типу, як правило, представляють собою обладнання для промислового застосування.

Інші параметри

Крім перерахованих характеристик, при виборі дровокола необхідно також звертати увагу на ряд додаткових параметрів. У тому числі велике значення мають такі характеристики:

 • Система безпеки. При наявності системи блокування двохважеля типу забезпечується максимальний рівень безпеки. Це пояснюється тим, що під час роботи обладнання оператор повинен утримувати важелі управління двома руками. Якщо кинути будь-який з важелів, обладнання автоматично зупиняється.
 • Матеріали колуна. Ріжучий ніж повинен бути виготовлений з високоякісної загартованої сталі. Це забезпечить можливість розколювання міцної деревини і значну довговічність.
 • Є можливість регулювати упору по висоті. Це дозволяє легко налаштовувати обладнання під зріст користувача, що забезпечує зручність в експлуатації і знижує стомлюваність при роботі.
 • Мобільність. Найкраще, якщо дровокол буде оснащений коліщатками для транспортування.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости