Як вибрати гальмівні колодки

Гальмівні колодки — важливий компонент гальмівної системи автомобіля.

Сучасні гальмівні колодки для машини представляють собою багатошарові вироби (придбати тормозные колодки можна, перейшовши за посиланням). Основними їх компонентами є металеві пластини і накладки, виготовлені з фрикційного матеріалу.

Фрикційна суміш складається з різних компонентів. До її складу включаються оксиди різних металів і графітова пил. Для зв’язки використовується високотемпературна смола. В якості армуючого компонента, що підвищує міцність фрикційного матеріалу, включається замінник азбесту.

Гальмівні колодки класифікуються на такі види:

  1. Металеві. Вони складаються з чорного або кольорового металу на 65%. Його змішують з неорганічними наповнювачами та графітом. Даний вид виробів добре відводить тепло. Але при цьому вони відрізняються підвищеною твердістю, що збільшує шуми при експлуатації і призводить до швидкого зносу гальмівного диска. Крім того даний фактор не гарантує оптимальну роботу гальм при низькій температурі.
  2. Органічні. Вони виготовляються з вихідної сировини органічного походження: скла, вуглецю, кевлара. У складі матеріалу міститься не більше 15% металу. Даний вид колодок відрізняється м’якістю, що призводить до їх швидкого зносу. При цьому утворюється пил може забивати отвори вентильованих дисків, тому любителям агресивній їзді від їх установки краще відмовитися. Плюсом виробів є безшумність роботи, а також висока швидкість початкового гальмування.
  3. Керамічні. Це дорогий вид виробів, що забезпечує при інтенсивній їзді найкращі показники. Базова складова матеріалу виготовлення. В якості наповнювача використовується синтетичний каучук або кольорові метали. Даний вид колодок гарантує стабільний коефіцієнт тертя в процесі роботи. Вироби відрізняються зносостійкістю і не мають негативного впливу на гальмівний диск в процесі експлуатації.
  4. Найбільш високоякісними і надійними вважаються конвеєрні гальмівні колодки. Їх називають оригінальними, так як вироби відповідають всім існуючим стандартам і вимогам. Вироби упаковуються в фірмову упаковку і є сертифікати, які підтверджують якість.
 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости