Як вибрати якісний проєкт будинку для будівництва?

Малоповерхове будівництво, як і раніше, популярне серед людей, які хочуть вирватися з міської суєти, злитися з природою, створити свій куточок комфорту. Після покупки ділянки постає питання,  що ж будувати. У цій статті ми розповімо, як вибрати проєкт будинку і які критерії оцінки використовувати.

Є три типи домовласників, які:

— самі знають що потрібно побудувати;

— скачали хоч якийсь або можливо придбали типовий проєкт;

— підходять ґрунтовно до будівництва і роблять проєкт під замовлення.

Імовірність того, що скачаний проєкт в інтернеті повністю підійде під ваші запити дуже низька. У ньому можуть бути не враховані внутрішні планування, тип матеріалу, розмір і геологія ділянки. Тому такі авантюри можуть коштувати дорого надалі.

Звертайтеся в профільні організації, які розробляють проекти невеликих будинків, а також інші проєкти.

Основні положення, які враховуються при розробці проектної документації.

1. Визначтеся, скільки буде поверхів

Для початку вирішіть, одноповерховий або двоповерховий проєкт ви будете реалізовувати. Одноповерховий будинок цінують за компактність і безпека — нема потреби щодня по багато разів підійматися по сходах. Для сімей з дітьми та людьми похилого віку це важливий момент. Ще плюсом одноповерхового будинку є те, що його значно швидше і простіше побудувати.

До мінусів одноповерхового будинку можна віднести:

  • Витрачатися тепло на вимушене опалення горища в зимовий час.
  • Будинок однакової площі з двоповерховим на ділянці займе більше корисної площі.
  • Будинки з площею 200 і більше квадратних метрів складніше реалізувати та вони виглядають непоказно.
  • Двоповерхові будинки красивіше.
  • Вони компактні, тому витрати на фундамент і дах менше.
  • Тепловтрати у двоповерхових будинків нижче.
  • На невеликій ділянці такий будинок може заощадити простір.

2. Визначтеся, які приміщення потрібні

Тут виходите зі своїх потреб. Кому то потрібно простору кухню з острівцем для готування, кому то кухню переходить в зал — студія в будинку, кому то кабінети для роботи, адже зараз багато хто працює у віддаленому режимі, а під час карантину це стало так зовсім актуально, кому то потрібна простора ванна для джакузі. Обов’язково врахуйте чи будуть надалі жити з вами люди похилого віку.

3. Почніть дивитися і вибирати проєкти

Так, це цікавий, навіть в якійсь мірі творчий процес. Шукайте фото майбутнього проєкту будинку. Виписуйте їх плюси та недоліки, комбінуйте, порівнюйте. Обов’язково враховуйте розташування кімнат, вікон. Відразу зорієнтуйтеся на ділянці, де у вас південь північ і виходячи з цього плануйте кімнати в будинку.

Підіб’ємо підсумки, перед вибором проєкту проведіть геологічні вишукування на ділянці, визначитеся в які терміни хочете побудувати, який бюджет закладено на це. Вирішіть скільки буде поверхів, скільки і яких розмірів кімнати. А головне, щоб в подальшому після будівництва було комфортно і затишно усім мешканцям будинку.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости