Чому тарілки традиційно круглі?

Практично кожен столовий набір має в основі коло. Традиції створювати круглі побутові предмети зберігаються і сьогодні.

Причини використання форми кола

Іноді люди, думаючи про давні традиції, припускають, що коло співвідноситься з іншими круглими предметами, наприклад, колесом, трубою. Насправді, наші предки вірили, що будь-яка кругла кухонне начиння заряджається сонячною енергією. Це допомагає захищати будинок від нечистої сили і негативних вчинків людей.

Та й гончару простіше було виготовити такий посуд на гончарному верстаті.

Раніше використовувалися великі тарілки, з яких їли відразу всі родичі, які жили великою родиною. Індивідуальні предмети побуту практично не користувалися попитом. До слова сказати, виготовлення квадратного начиння уже давно не представляло великих труднощів. Тому археологи досі шукають предмети такої форми.

Чому традиція зберігається до наших днів

Сьогодні люди використовують посуд традиційної форми швидше за звичкою. Хоча в побут входять різні нестандартні образи і предмети, які можна придбати тарелки интернет магазин.

Але в більшості будинків все ж тарілки звичної форми. Це скоріше данина традиції, звичка. Тому що з раннього дитинства ми звикли до круглих приладів. І практично не мислимо собі стіл без подібного вироби.

До того ж для деяких свят, наприклад, Масляної, більше підходять вироби у вигляді кола. Пояснити це досить просто. Основне частування на це свято — млинці. Як правило, їх печуть виключно круглими.

Тарілки бувають не тільки круглими

Люди втомилися від звичних форм і розмірів. Сервізи сьогодні відрізняються не тільки незвичайним оформленням, а й нестандартними формами. Це дозволяє зробити стіл привабливим, таємничим і захопливим.

І у нас в моду входять незвичайні образи і предмети.

Сьогодні можна зустріти самі незвичайні моделі. Квадратні і прямокутні тарілки — це далеко не єдині варіанти посуду. Можна знайти складні, багатогранні, створені немов з декількох предметів, моделі.

Поряд з круглими, найчастіше використовуються:

  1. квадратні;
  2. прямокутні;
  3. овальні предмети.

Безліч фарфорових і скляних тарілок створені за мотивами будь-яких свят або представляють собою стилізовані під предмети вироби. Наприклад, для новорічного свята створюють тарілки у формі ялинки або ялинкової іграшки. Такі яскраві вироби дозволяють додати в приміщення атмосферу свята і надати йому особливий кураж.

Квадратні тарілки виходять в лідери

На лідируючі позиції в наші дні вийшли прямокутні та квадратні тарілки. Але це не можна назвати відкриттям. Як вже говорилося, багато китайські і японські стародавні вчення шанували саме квадратну форму начиння.

Довідка. Вважається, що квадратні вироби приносять в будинок гармонію, достаток, затишок і тепло.

Багато публічних закладів також відмовляються від звичних форм і пропонують своїм клієнтам квадратні тарілки.

Важливо! Квадратний посуд легко зберігати. Такі вироби практичні у використанні, прості в догляді, без проблем можуть бути перевезені з місця на місце.

Сучасна людина має право сам вибрати, яка форма посуду найбільше підходить їй. Можна вірити в стародавні вчення або переконання предків. А можна створити власні традиції, які допоможуть забезпечити затишок, гармонію і тепло в будинку.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости