Професія таргетолог: що це простими словами

Фахівець із таргетованої реклами — професія, яка з’явилася разом із зростанням популярності соціальних мереж на початку 2010-х. Саме у соцмережах таргетологи шукають аудиторію для бізнесу та ведуть рекламні кампанії.

Таргетолог – це фахівець, який займається настроюванням рекламної реклами. Головне завдання націлення – налаштувати рекламу, яка приноситиме продажі, передплатників або охоплення. Для цього йому потрібні спеціальні знання та інструменти.

Що входить у роботу таргетолога?

⁃ Аналіз вашої ЦА та конкурентів
⁃ Розробка привабливих рекламних креативів
⁃ Сегментація ЦА
⁃ Створення ефективних рекламних пропозицій та тригерів
⁃ Допомога у вигадуванні УТП
⁃ Робота з текстом
⁃ Розробка та впровадження чат-ботів
⁃ Парсинг аудиторії
⁃ Розробка стратегій просування
⁃ Налаштування таргетованої реклами
⁃ Тестовий період
⁃ Тестування різних гіпотез
⁃ Звітність

Завдання таргетолога зробити так, щоб реклама в соцмережах приводила ліди і приносила вигоду клієнту. Замовити услуги таргетолога в Алматы можна за посиланням. Для цього важливо, щоб кожне рекламне оголошення показувалося людям, які підходять під цільову аудиторію за певними критеріями. Такими критеріями можуть бути стать, вік, інтереси, місце проживання, пристрій користувача, рівень освіти та інші. Також можна публікувати оголошення в певний час і дату, наприклад, для привернення уваги до заходу або реклами бізнес-ланчу в сусідньому до місця роботи користувача кафе.

Таргетолог налаштовує параметри рекламної кампанії відповідно до її цілей. Наприклад, якщо власник бізнесу продає товари для мам та малюків з доставкою, то цільовою аудиторією будуть українки 18-35 років, вагітні, які мають як мінімум одну дитину або поки що тільки цікавляться темою материнства.

Завдання фахівця – не просто вибрати параметри аудиторії, але й зробити так, щоб рекламне оголошення привернула увагу користувачів соцмереж. Тільки тоді вони конвертуватимуться в лідів — людей, які перейшли на заслання, вступили до групи, зробили замовлення або виконали іншу цільову дію. Таргетована реклама розміщується у соціальних мережах та месенджерах, мобільних додатках, рекламних мережах. Власник бізнесу сам чи за допомогою професіонала вибирає, на яких майданчиках хоче рекламуватись.

Чим займається фахівець з націлення: обов’язки та завдання

Складає портрет цільової аудиторії. Далеко не завжди клієнти приходять з готової ЦА, нерідко фахівець має зібрати інформацію у замовника, вивчити конкурентів, переглянути доступну статистику тощо. Ці дані потрібні, щоб таргетолог уявляв, на який сегмент налаштовувати рекламні оголошення, чим можна зацікавити людей і які проблеми вони хочуть вирішити за допомогою товару чи послуги.

Знаходить цільову аудиторію у межах обраної соціальної мережі. Перед запуском кампанії потрібно зібрати базу аудиторії, на яку буде показано креатив. Для цього можна зібрати передплатників у конкурентів, спарсити їх за певними параметрами у соціальній мережі або налаштувати широкі націлення (вік, стать, країна та місто).

Коментарі закриті.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости