Як заощадити на обміні валюти?

Від обраного способу і місця проведення операції залежить, яка комісія буде стягуватися з клієнта при обміні валюти. Угоди з інвалютою проводять як фізичні особи для особистих цілей, так і юридичні компанії для міжнародних розрахунків. Для організацій передбачені окремі тарифи і комерційні курси, вони розраховуються за іншими правилами, ніж ті, які використовуються для громадян.

Де міняти з мінімальними втратами

Банківська комісія за обмін валюти залежить від способу проведення операції. В одних ситуаціях вона стягується кредитно-фінансовими установами, в інших немає. Найпоширеніші місця купівлі-продажу інвалюти такі:

  1. обмінний валютний пункт;
  2. банкомат;
  3. офіс банку або банк-онлайн;
  4. спецпропозиції від банків;
  5. біржа.

Обмінний валютний пункт

Найбільш звичне місце покупки-продажу валюти для громадян — обмінний валютний пункт ОВП, зокрема https://obmen-barabashovo.kh.ua. Курси в них можуть істотно відрізнятися від офіційних котирувань або тих, які використовуються для угод в офісі.

Деякі банки пропонують своїм постійним клієнтам послугу по фіксації курсу на певний час. Наприклад, клієнт хоче обміняти велику суму протягом години, для нього фіксують курс під заявлену угоду. При цьому слід звернути увагу, можливо в ОВП при цьому передбачена комісія за обмін. Тоді угода може виявитися невигідним для клієнта. Комісія при цьому може бути фіксованою, наприклад, 20-50 рублів за операцію або вираховуватися у вигляді відсотка від суми в 1-3%. Тому при купівлі валюти слід уточнити, чи бере ОВП комісію або проводить її безкоштовно.

Банкомат

Обмін валюти в банкоматі доступний в тому випадку, якщо у клієнта відкриті рахунки в декількох валютах або він власник валютної або мультивалютної карти. Це найбільш зручний спосіб цілодобового обміну, коли готівка потрібна терміново. Курси, які використовують в банкоматах, незначно відрізняються від курсів банку або обмінного пункту.

Вагомі мінуси способу в тому, що валюту видають не всі банкомати. Основна інвалюта доступна до зняття — долари або євро. А якщо необхідно зняти купюри дрібного номіналу їх може не бути в лотку банкомату. Найчастіше до зняття доступні тільки сотенні банкноти.

Офіс банку і онлайн-банкінг

Поміняти грошові знаки іноземної держави можна і в офісах банку. Найчастіше там курс відрізняється від курсів в ОВП. Так відбувається, тому що для обмінників ця операція більш специфічна, вони заробляють за рахунок швидкого обороту, а в банках проводиться велика кількість інших угод.

В офісах кредитних установ за обмін теж може бути передбачена фіксована або процентна комісія за проведення операції.

Більшість банків пропонує найбільш вигідні умови покупки-продажу в своїх мобільних додатках або особистих кабінетах. Такий підхід дозволяє кредитним установам підключати клієнтам одночасно кілька банківських послуг.

Спеціальні пропозиції від банків

Для заможних клієнтів власників привілейованих рахунків або сервісів, деякі банки пропонують особливі умови з обміну валюти. За розпорядженням таких клієнтів кредитні установи можуть купувати інвалюту на біржах, де курси вигідніше.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости