Які мінеральні добрива обрати

Звичайно, для рослин найважливішими є світло і вода, без чого вони не можуть існувати. Але, сама по собі вода практично марна, без мінеральних речовин, розчинених в ній.

Причому ці хімічні речовини мають різне значення для рослин. Одні є їжею, другі отрутою, а треті — вітамінами, без яких організм рослин хворіє, погано росте і дає слабкий урожай низької якості.

У різних країнах світу люди обробляють землю по різному. Крім гною, пташиного посліду та золи селяни в деяких областях застосовували найцінніше органічне добриво — сапропель, іншими словами — річковий і озерний мул. Але, при всіх перевагах органічних добрив у них є кілька суттєвих мінусів — велика кількість речовини на 1 сотку, великий недолік деяких хімічних елементів, висока ціна, велика трудомісткість внесення в грунт і обмежена пропозиція.

Всіх цих недоліків позбавлені минеральные удобрения купить які ви можете за посиланням. Вони, фактично, є концентратом з підвищеним вмістом корисних речовин важливих для рослин. Але, як і всякий концентрат вимагають обережного застосування, відповідно до інструкції на пакеті, благо норму внесення мінеральних добрив розрахувати набагато простіше, ніж органіки. І, слід пам’ятати — чим рясніше був минулий урожай, тим більше потрібно їжі для рослин на наступний рік.

Основа більшості добрив це азот, калій і фосфор. Інші хімічні елементи потрібні в набагато менших кількостях, для забезпечення повноцінного функціонування і плодоношення рослинних організмів. Тому вони й називаються мікродобривами. Кожна рослина любить певний склад грунту, що необхідно враховувати при підгодівлі.

Які ж добрива найбільше купують любителі саду і городу?

1. Найпопулярніше добриво це, безсумнівно, аміачна селітра, яку ми знаємо як білий порошок або такого ж кольору дрібні гранули. В її складі близько 33-34% азоту. Добре розчинна у воді, а також вбирає вологу, маючи підвищену гігроскопічність, що необхідно враховувати при зберіганні. Завдяки тому, що вона добре підкисляє ґрунт, особливо цінна для вапняних грунтів, хоча використовується повсюдно. Занадто рясне внесення її в грунт викликає потужне зростання зеленої маси і родючість, але плоди стають небезпечними для здоров’я, через високий вміст нітратів. Щедро застосувавши її на картоплі можна отримати потужні кущі з мізерним урожаєм.

2. Округлі, білі крупинки сечовини містять азоту ще більше, досягаючи 46%. Вона теж успішно розчинна, має властивість злипатися при зберіганні навіть при невеликій вологості. Підходить для позакореневих підживлень, методом обприскування (50 гр. На 100 літрів). Щоб удобрити одну сотку вистачає 10 літрів рідини. Добре підходить як просте добриво в кількості 10-20 гр. на м2. Змішувати з суперфосфатом або вапном не можна

3. Сульфат амонію — це речовина білого або сіруватого забарвлення, безпечне для людини і вміщає до 21% азоту. Добре утримується в грунті і засвоюється рослинами, тому прекрасно підходить для осінньої і особливо весняного підживлення. Не злежується. На окультурених ґрунтах він не такий ефективний, як на неокультурених землях, де його вплив має особливо вражаючий ефект.

4. Суперфосфат це саме звичне, що не концентроване фосфорне добриво, в формі порошку або, як варіант, гранули.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости